При виборі корму для свого вихованця дуже важливо читати інформацію на упаковці з кормом. Тільки після аналізу складу корму та іншої важливої інформації зможете вибрати підходящий корм для свого чотириногого друга.


Як читати склад корму?

До складу кормів для тварин застосовується те ж правило, що і для продуктів для людей - на першому місці вказується інгредієнт, якого найбільше в складі, закінчуючи елементом, якого в складі найменше. Однак, якщо на першому місці в складі корму вказане свіже м'ясо, пам'ятайте, що близько 75% його ваги складає вода. Тому, після випаровування води в процесі виробництва, свіже м'ясо переміститься на кілька позицій далі і поступиться своїм місцем, імовірно, зерновим інгредієнтам.  Якщо в кормі використовується м'ясне борошно, наприклад, борошно з м'яса свійської птиці, ягняти або лосося, то ця обмовка на них не поширюється. Більшість вологи в процесі виробництва м'ясного борошна випаровується і її залишається приблизно 5%. Порівнюючи вміст свіжого м'яса і м'ясного борошна в складі продукту, 20% м'ясного борошна відповідає приблизно 60% свіжого м'яса.

Що означають хімічні назви, зазначені в розділі добавок?

В розділі добавок представляються всі вітаміни і мінеральні речовини, які додані в корм з метою задоволення всіх потреб вашого вихованця. Мінімальна кількість цих речовин в повнораціонних кормах регламентовано Європейською федерацією виробників кормів для домашніх тварин (FEDIAF). Якщо на продукті вказано, що він «повнораціонний», можете бути впевнені, що кількість вітамінів і мінеральних речовин відповідає вимогам. Вибравши такий продукт, можете не турбуватися про додаткові вітаміни, якщо ваш вихованець здоровий.

Крім того, в розділі добавок є додатковий параграф, який називається «Технологічні добавки». Тут подаються антиоксиданти, консерванти, барвники, ароматичні речовини і т.п. Всі перераховані речовини можуть бути натуральні або синтетичні.Аналітичні складові частини - що це таке?

На кожному кормі повинно бути зазначено кількість білків, жирів, золи і клітковини. Якщо вологість продукту перевищує 8%, то виробник також зобов'язаний це вказати. Більшість виробників поряд з цим вказують кількість кальцію, фосфору і важливих мінеральних речовин в кормі. У розділі аналітичних складових частин можна також знайти кількість інших мінеральних речовин і жирних кислот Омега-3 і Омега-6. Якщо продукт функціональний, наприклад, призначений для кішок, які страждають від струвітних каменів в сечовому міхурі, то в цьому розділі має бути зазначено кількість магнію, як одного з основних елементів для вирішення цієї проблеми. Такі корми звичайно виділяються візуальними елементами на упаковці, наприклад, ветеринарні корми, які мають ветеринарний сертифікат, що підтверджує ефективність цього корму, маркуються спеціальним символом.

Натуральний, органічний, холістичний

Останнім часом стають особливо популярними продукти, які виділяються як натуральні, органічні, холістичні і т.п. Це не маркетингові терміни, які не підкоряються контролю та правилами застосування. Також відсутні документи, що регламентують вживання цих термінів на упаковках продукції.   Вибравши повнораціонний корм, покупець в ньому знайде всю необхідну кількість вітамінів, поживних і мінеральних речовин для забезпечення здорового і тривалого життя свого чотириногого друга.