Сьогодні в моду увійшли великі породи кішок – бобтейли, мейн-куни, сибірські кішки, пікс-боб та інші. Г арні, грацій ні, з характерною зовнішні ст ю і особливою вдач ею. Природно, що таким красеням потріб ен хороший догляд і, перш за все, відповідне харчування.

Що треба враховувати при підборі корму?

Всі заводчики рідкісних порід кот ів стверджують, що масивним кішкам потрібний якісний, поживний корм, так як енергії вони витрачають більше, ніж їх родичі звичайних розмірів. Продукт же низької якості не тільки не задовольнить потреби улюбленця , але й зашкодить, адже до його складу входить велика кількість солей і відходів м'ясного виробництва. Подібне харчування нерідко призводить до сечокам’яної хвороби у кішок .

Професійні корми випускаються з урахуванням потреб різних кішок – стерилізованих, вагітних, кошенят, літніх, і, в тому числі, окремо для великих порід. Це максимально спрощує підбір раціону. Головне - орієнтуватися на вік, розмір та індивідуальні особливості тварини. Наприклад, в лінійці кормів для кішок Nature`s Protection є корм Large, розроблений для котів великих розмірів.

Кішкам, що харчуються сухими раціонами, потрібна вода – в цілодобовому доступі і достатній кількості . Кип'ятити її не рекомендується, досить дати відстоятися або пропустити через фільтр. Багато порід - наприклад, мейн-куни - мають природний інстинкт розгрібати воду перед питтям , тому миска повинна бути стійкою - щоб не перевернутися.

Не дивлячись на те, що деякі кішки можуть позмагатися в розмірах із середніми собаками, собачий корм їм не підходить, оскільки він має інший склад - наприклад, не містить достатню кількість таурину. Також фахівці не радять змін ювати марку раціону або змішувати корми різних виробників.

Організм великих кішок формується в середньому до трьох років. Для цього періоду необхідний раціон, який на 2/3 складається з білкового компонента. Іншими компонентами повинні бути овочі, крупи, зелень, вітаміни і мікроелементи.

Серед основних вітамінів слід зазначити вітамін А. Котячий організм не здатний його виробляти, тому він надходить в організм тварини тільки з їжею . Він позитивно впливає на ріст і розвиток гігантських красенів, а також підсилює імунні механізми кішок і загострює зір.

Для здоров'я очей і шкірних покривів кішкам потрібна достатня кількість вітамінів групи В. Особливо вони необхідні мейн-кунам і сибірським кішкам. Вітамін D сприяє формуванню міцного і правильного кістяка. Для великих кішок це вкрай важливо, тому що тендітні кістки не здатні витримувати значну вагу улюбленця.

Авжеж, це не повний перелік необхідних елементів, але наведе ні вище компоненти обов'язково повинні входити до складу корму для котів великих порід. Додатково давати кішці вітамінно-мінеральні добавки при годуванні кормами промислового виробництва не слід без рекомендації ветеринара.

Корми високого класу – преміу м, супер-преміум, холістик - крім компонентів, що впливають на ріст і розвиток улюбленця , містять спеціальні екстракти. Серед них, наприклад, імбир, як ий природним способом зменшує обсяги екскрементів і усуває їх різкий запах. У випадку з великими кішками, які добре їдять і в туалет теж ходять об’ємно - це необхідне доповнення, що полегшує власникам догляд. А крім того, ці інгредієнти зменшують газоутворення в кишечнику.

Перехід на дорослий раціон у великих порід кішок відбувається до 10 місяців. Якщо попередній раціон ідеально підходив вихованцеві, то не слід змін ювати марку, хіба що йдеться про якісніший продукт.

Велика кішка – це ще й велика відповідальність, тому необхідно серйозно підходити до вибору і вихованця, і раціону харчування для нього.