Тієї миті, коли тільки одомашнили котів , людина взяла на себе велику відповідальність за ї х здоров'я. Домашній спосіб життя змінив звички котів, вплинув на їх харчування. У дикій природі м'ясоїдні хижаки  родини котячих урізноманітнюють свій раціон, поїдаючи травоїдних тварин разом із вмістом їх шлунка – травами, злаками. Тому при складанні раціону домашньої кішки потрібно враховувати, що для її здоров'я необхідно поєднувати рослинну і тваринну їжу. У готових кормах дієтологи-вчені намагаються врахувати всі нюанси – породу, вік, активність і безліч інших важливих показників.

Вплив травної системи на харчування

Особливості будови і ферментного складу травної системи котів такі , що самостійно вони не можуть засвоювати рослинні мікроелементи. В природі вони поїдають вже ферментовану шлунком жертви їжу. У збалансованому складі готового корму рослинні компоненти знаходяться в такому вигляді, що кішка максимально повно отримує з них всі необхідні речовини.

Як впливає особливість сечовидільної системи на годування кішки?

Ще однією особливістю, яку потрібно враховувати при годуванні домашньої кішки, є схильність тварини до захворювань сечовидільної системи. При великій кількості тваринного білка в раціоні у кішок починають розвиватися різні захворювання.

З молочних і рибних продуктів, що містять велику кількість мінеральних солей , в порожнинах сечового міхура і сечоводів відкладаються конкременти (камені). У природі кицька не завжди може ласувати такими продуктами, а домашню кішку часто годують молоком і рибою. У готовому кормі риба знаходиться в підготовленому вигляді і в тій кількості, яка принесе улюбленцеві тільки користь. Завдяки готовій продукції всі проблеми, які можуть виникнути при натуральному годуванні, легко вирішуються.

Незвичайні звички та годування

Так само необхідно враховувати звички кішки. У природі вона ховає корм «на чорний день». Домашня кішка так само смакує, розтягує задоволення, ховає шматочки, щоб протягом дня повернути ся до них.

Крім того, домашні кот и схильні переїдати – це своєрідна пам'ять про необхідність наїстися «про запас». Тому без суворого дотримання режиму годування і контролю обсягу порції кішка може отримати цілий букет неприємних захворювань. Це може бути не лише ожиріння, але й хвороби органів травлення, дихання, нирок, печінки та ін.

Вибір кормів для домашньої кицьки

Існують продумані корми лінійки Indoor – харчування для кішок старше року, що живуть в будинку. У кормі збалансований склад, він міст ить всі необхідні ма кро- і мікроелементи (калій, кальцій, фосфор, магній, цинк, натрій), вітаміни.

Після вживання якісних кормів цієї групи, кішка стає більш активною, наїдається запропонованою їй порцією, , тому не ховає їжу і не випрошує корм додатково. У складі корму немає речовин, що викликають у кішки спрагу, як це буває з низькосортн ими кормами. Однак тваринні продукти в кормі містяться в дегідро ванному (висушеному) вигляді, тому необхідно, щоб у домашньої кішки в мисці завжди була чиста вода, яку потрібно регулярно міняти.

Сухий корм випускають у вигляді твердих гранул. Коли кішка жує їх, відбувається очищення зубів від зубного каменю, розвиваються зв'язки щелеп, що в природі є нормою . Натуральна приготована їжа позбавляє кішку необхідних тренувань. Гранули, потрапляючи в кишечник, не травмують його, забезпечуючи безпеку годування.

Високоякісні корми не мають харчових додатків, штучних барвників, які також негативно впливають на стан улюбленця, збуджуючи апетит і призводячи до надмірної ваги.

Домашня кішка – це теж хижак, тому це треба враховувати, обираючи їй правильне харчування.