Турбуючись про раціональне харчування малюка ви закладаєте наріжний камінь його подальшого здоров’я та розвитку. Дбати про збалансований раціон цуценя — це обов’язок кожного господаря.


Сухий корм можна починати давати, коли цуценяті виповниться три тижні, поки він ще харчується материнським молоком. Але для того, щоб він зміг його краще засвоїти, гранули варто розмочити попередньо у воді, молоці або бульйоні від овочів. За півтора місяця малюк зможе його їсти в сухому вигляді. 2-х місячного вихованця слід часто годувати – мінімум 5 разів на добу, до 4-х місяців кількість годувань скорочується до 3-х.

У виробництві сучасних кормів для собак застосовуються нові технології, що дозволяють видалити з сировини можливих патогенних збудників, при цьому всі корисні компоненти зберігаються у потрібному стані. Крім того, виробники дотримуються необхідних пропорцій компонентів, що позитивно позначається на розвитку маленьких вихованців.

На сьогодні власники маленьких цуценя мають великий вибір – придбати корм для малюка певного віку, породи, розміру, у відповідності до фізіологічних вад та особливостей. Їжа підійде цуценяті за багатьма параметрами – консистенція, щільність, розмір гранул, склад і добавки.

Вибираючи повноцінне харчування, варто враховувати, що собакам дуже шкідливі різного роду штучні речовини – консерванти, барвники, смакові ароматизатори. Саме тому сумлінні виробники не використовують їх для виробництва свого продукту. А щоб збільшити термін зберігання, покривають гранули спеціальної жирової оболонкою, яка містить не тільки жир, але й вітамінні добавки, наприклад аскорбінову кислоту, токоферол. З таким покриттям корм може зберігатися не менше 12 місяців.

Серед великої кількості готових раціонів для крихіток слід вибирати ті, на яких написано назву – puppy, що в перекладі означає «щеня». Він використовується для годування малюків до 5 місяців. У виробника кормів для домашніх тварин Natures Protection є відповідне харчування для самих маленьких – Puppy Starter.

Малюкам, ще не віднятим від грудей, потрібен корм, який можна використовувати і для годування суки. Саме це дозволить малюкові швидше навчитися харчуватися самостійно, вбираючи материнський досвід.

Важливо, щоб корм м'яко діяв на роботу кишечника, дозволяючи зробити плавний перехід від харчування грудним молоком до твердої їжі.

Серед необхідних компонентів корму слід виділити м'ясо. В якісному кормі цей компонент повинен стояти на першому місці. Це буде свідчити про те, що його в даному продукті достатня кількість. Дієтичним м'ясом для годування малюків є ягня, курча, кролятина. Також в раціоні має бути присутня і риба – нежирна, морська.

Крупа – важливий компонент, але, як і діткам, маленьким цуценятам можна давати тільки рис. Корисними для організму, що росте, є рослинні екстракти. Наприклад, позитивну дію на обмінні процеси і імунну систему оказує екстракт юки. А екстракт цикорію покращує діяльність травного тракту.

Дріжджі – є корисною добавкою не тільки для дорослих вихованців, але й малюків. Дуже добре, якщо невелика їх кількість міститься в кормі – це гарантія красивого шерстного покриву, шкіри вихованця і зміцнення імунітету.

Також якісний корм містить всі необхідні вітаміни і мінерали, і що важливо – в потрібних пропорціях.

Корм Puppy не тільки допомагає рости цуценяті здоровим і веселим, але і готує організм до переходу на наступний рівень – харчування кормами Junior для старших малюків, які ось-ось стануть дорослим собакою.