Ну, це просто. І, між іншим, корисно для всіх учасників процесу. Тому що треба:

Більше гуляти

Як це правильно організувати? Тут потрібна певна система. Відсутність розкладу прогулянок, нерегулярні виходи ​​протягом тижня або двох не принесуть потрібного ефекту. Проте при наявності чіткого графіку у цуценяти швидше налгодиться необхідний рефлекс.

Собаки дуже чутливі до чіткого розпорядку дня. Скористайтеся цим у своїх цілях, заплануйте прогулянки за чітким графіком:

 • поспав – прокинувся – пішов гуляти,
 • поїв – пограв – пішов гуляти,
 • перед сном – пішов гуляти.

З огляду на те, що цуценят годують 3-4 рази на день, то кількість прогулянок має бути 5-6 на день. Прекрасно, якщо вийде 7-8. Не лякайтеся, це ненадовго, і це – у ваших інтересах.

Частіше – значить краще

Багаторазові пробіжки із квартири на вулицю і назад набагато ефективніше, ніж 2-3 тривалі прогулянки, хоча від них теж не варто відмовлятися. Однак повноцінна півторагодинна прогулянка служить трохи іншим цілям. Це фіззарядка, ігри на вулиці, соціалізація і зміцнення контакту із власником.

Якщо велика прогулянка по-справжньому вдалася, грайливе щеня буває настільки збудженим, що може забути про справлення природних потреб. Прийшовши додому, він розслабляється, і ви отримуєте в квартирі те, заради чого витратили стільки часу. Виявляється, що у вас були різні цілі.

Тож не варто плутати. Повноцінна прогулянка зі щеням – це активне проведення часу, багатосторонній розвиток з елементами дресирування. А у вас на порядку денному – короткочасні гігієнічні виходи за межі квартири з однією конкретною метою. Ви відпрацьовуєте у цуценяти певний рефлекс: всі «справи» можна робити тільки на вулиці.

Ефективність цих вигулів можна підвищити. Що допомагає:

 • Цуценячі купки при правильному годуванні з'являються теж за розкладом. Перед годиною "ікс" будьте готові, одягнені і не зайняті домашніми справами.
 • У квартирі постійно придивляйтеся до цуценяти і засікайте «підготовку» до великих справ. Як тільки помічаєте характерні прикмети, беріть цуценя на руки і якомога швидше ідіть на вулицю. З дуже великими породами складніше це зробити, але у віці 3-4 місяців ще реально.
 • Періодичність сечовипускання у цуценяти теж піддається обчисленню. Якщо пройшло досить часу, і, за спостереженнями, незабаром очікується калюжа, чекати до упору не варто. Йдемо гуляти!

Що не допомагає:

 • Тикання мордою у калюжу.
 • Запланований вигул вже після «скоєного». Не встигли, значить, до наступних зустрічей. Але не робіть велику перерву.
 • Вигул на території, яка викликає у цуценяти страх.

Що таке добре і що таке погано

Контрастне дресирування – це другий наріжний камінь у процесі привчання цуценяти. Все просто: у квартирі лаємо, на вулиці хвалимо. Чому іноді це не спрацьовує?

Помилки власників:

 • Недостатня кількість вигулів.

Принцип «добре і погано» чітко засвоюється усіма собаками за умови, що вони його завжди можуть реалізувати протягом дня. Ось, припустимо, цуценяті закортіло і він би радий зробити все «добре», але прогулянка не відбувається. Проситися на вулицю щеня навчиться трохи пізніше, не все відразу.

 • Занадто гучні лякаючі крики в квартирі.

Досить суворого голосу, із натиском і докором. Різка команда «Фу!» буде доречною, але чітко у момент «злочину», а ще краще - трохи з випередженням.

 • Перегиб у сторону покарань.

Заохочення правильного поводження на вулиці іноді недооцінюється. Хвалити треба абсолютно за кожен факт дефекації і сечовипускання. Ласощі можна застосовувати, але тільки після словесної похвали.

 • Припинення прогулянки одразу після виконання бажаної дії.

Здорові цуценята з ентузіазмом сприймають будь-яку прогулянку і завжди знаходять для себе цікаве на вулиці. Не варто створювати поганий логічний зв'язок: «Я сходив у туалет, і мене одразу ж забрали додому, а я хотів ще погуляти». Набагато краще завершити прогулянку швидкою енергійною грою із заздалегідь прихованим м'ячиком.

Методика привчання дає результат для цуценят «післякарантинного» віку, тобто з трьох місяців. Як правило, протягом першого місяця прогулянок в квартирі зникають купки. Якщо витримати інтенсивність багаторазових коротких вигулів, до п'яти місяців на 90% пропадають і калюжки.