Вибираючи правильний раціон, варто враховувати габарити улюбленця, адже, наприклад, у той-тер'єрів не такі потреби в харчуванні, як у сенбернарів.

Годування вихованців дрібних порід

Селекція порід привела до появи дуже маленьких собачок, яких недаремно називають кишеньковими.


Вихованці, вага яких не більше 2,5 кг, потребують особливого раціону. У більшості випадків, у представників дрібних порід прискорений обмін речовин, і вони роблять більшу кількість рухів, ніж їхні більші родичі. А це значить, що корм повинен містити велику кількість білка – джерела енергії. Дуже добре, коли в кормі присутня рибна складова, наприклад борошно тріски або оселедця.

Собака повинен отримувати достатню кількість поліненасичених жирів – Омега-3 і Омега-6. Так як маленькі тварини частіше травмуються, в їх організмі не повинно бути дефіциту кальцію. Крім того, у таких вихованців нерідко бувають проблеми з суглобами, тому хондроїтин повинен бути присутнім в раціоні.

Корм, який не містить цього тріо – каротину, кальциферолу і токоферолу, не можна назвати відповідним для крихітних вихованців. Вони необхідні, так як у цих псів частіше, ніж у інших, відбувається зміна слизових оболонок, і кальцій швидше вимивається з кісток. А токоферол – основа добрих репродуктивних якостей. Відомий виробник раціонів для тварин Natures Protection зміг задовольнити всім вимогам маленького організму і випустив корм Dog Adult Mini. Якісні корми для маленьких собачок враховують всі особливості цих порід.

Годування собак середніх порід

Для представників середніх порід випускається корм у вигляді середніх гранул.


Варто віддавати перевагу продукту зі збалансованим вмістом білків, жирів і вуглеводів. Все це необхідно для повноцінного життя. Слабке місце багатьох собак – травний тракт, тому бажано, щоб до складу входили достатня кількість клітковини і інуліну, природного пребіотика.

У корм повинні міститися життєво необхідні вітаміни (А, Е, В і ін.), і мінерали – кальцій, цинк, селен. На особливу увагу заслуговує шкіряний і шерстний покриви. Для їх краси та здоров'я необхідно насичення організму поліненасиченими жирними кислотами – Омега-3 і 6.

Вибираючи раціон для вихованця середньої породи, варто переконатися, що він містить все необхідне, як, наприклад, корм Natures Protection Dog Adult Medium.

Годування собак великих порід

Великий пес – це не тільки велика кількість любові, краси і мощі, але й певні труднощі. І деякі з них пов'язані з годуванням.

Яким повинен бути сухий корм, щоб він не тільки насичував гіганта, а й забезпечував його організм корисними речовинами? Саме в віці цуценя проявляються особливості цих чотирилапих друзів – вони ростуть не по днях, а по годинах, набираючи по 100-150 грамів на добу. А з півроку починається інтенсивне нарощування м'язової маси.

Щоб в цей період не відбулася деформація кісток, собаці потрібен корм, збагачений вітаміном Д. Також великим псам необхідні вітаміни групи В – тіамін, піридоксин та ціанокобаламін. Їх дефіцит загрожує розладом нервової системи та порушенням процесів кровотворення.

Так як багато великих порід (сенбернари, московські сторожові, мастіфи і ін.) нерідко страждають порушеннями обмінних процесів, бажано, щоб до складу корму входила аскорбінова кислота. Вона позитивно впливає на метаболізм.

Величезне навантаження припадає на суглоби тварини, адже вага великих вихованців перевищує 50 кг. Щоб підтримувати стан хрящових тканин, потрібно вводити корм з малою кількістю жиру, до складу якого входять глюкозамін і хондроїтин. Цим вимогам відповідає корм Natures Protection Dog Adult Maxi.

Кожен вихованець – і великий, і маленький, заслуговує не тільки на любов, але й на повноцінне харчування.