Кожна тварина індивідуальна – зі своїм характером, своїми звичками, пристрастями і, звичайно ж, своїми захворюваннями. Професійні заводчики собак знають, до яких хвороб схильна та чи інша порода і складають раціон таким чином, щоб виключити патологію. Розробники готових кормів для дорослих собак максі порід так само зробили упор на профілактику хвороб, характерних для великих порід собак. Лінійка кормів Maxi Adult крім того, що забезпечує організм вихованця необхідними поживними речовинами, мікроелементами та вітамінами, піклується про здоров'я систем:

  • травної;
  • кістково-м'язової;
  • серцево-судинної;
  • імунної.

У збалансований корм входить строго розрахована кількість жиру і протеїну, яка забезпечує повноцінне харчування і підтримання м'язового каркаса великих собак.

У великих собак максі порід існує схильність до захворювання серця – дилатаційної кардіоміопатії. Вчені вважають, що основна причина – це дефіцит таурину і L-карнітину. Таурин входить до складу кормів і надає стимулюючу дію на м'яз серця. Крім того він захищає печінку, сприяє відновленню тканин при різних дистрофічних процесах. Накопичуючись в тканинах, він регенерує їх, наприклад, запобігає шкірним захворюванням собак, випаданню волосся і захворюванням суглобів.

L-карнітин або левокарнітін має структуру, схожу з вітамінами групи В. У корм для великих собак його додають для захисту серцевого м'яза. Спільно з таурином він поповнює нестачу селективних амінокислот і знижує ризик захворювання на дилатаційну кардіоміопатію. Так само L-карнітин прискорює жировий обмін, забезпечує швидку регенерацію тканин, підвищує апетит.

Велика вага собак максі порід впливає на функцію і формування скелета і суглобів. У великих собак часто в період розвитку скелета може спостерігатися вторинний гіперпаратиреоз (рахіт). На відміну від істинного рахіту, який виникає через нестачу вітаміну D, вторинним кормовим гиперпаратиреозом хворіють собаки, коли в їхньому раціоні багато білка та їжа калорійна, але мало кальційвмісних добавок.

Високоякісні корми збалансовані за вмістом білка і жиру. Так само в нього входять кальцій і фосфор, що забезпечують нормальну мінералізацію кісткової тканини. При натуральному харчуванні забезпечити правильний баланс Ca/P дуже складно.

Дисплазія кульшового суглоба – вроджене захворювання у великих порід, яке ускладнюється при нераціональному харчуванні. Так само у великих собак часто виникають травматичні переломи через недостатню мінералізації тканин кістки, запалення і руйнування суглобів (артрити, артрози, бурсити тощо). Таким чином, в корм для великих собак необхідно вводити мінерали і вітаміни, які підтримують стан і функції кісткової системи.

Ще одним характерним для максі-порід захворюванням є здуття шлунка або заворот шлунка. Тому потрібні спеціальні натуральні речовини – фруктоолігосахариди, які є пробіотиками, тобто нормалізують процеси травлення і поліпшують склад мікрофлори в системі травлення. Для того, щоб кишечник працював добре і їжа не застоювалася в ньому, в готовий корм додають буряковий жом – клітковину, яка стимулює перистальтику кишечника і перешкоджає запорам у собак.

Для тих, у кого проблеми з травленням, чутливий шлунок або є харчова алергія, розроблені спеціальні лінійки кормів Maxi Adult Lamb. В них використовуються продукти з низьким алергенним індексом (курка, м'ясо ягняти і т.д.), пробіотики, які нормалізують травлення і стимулюють імунітет, насіння льону для захисту слизової кишечника.

Також треба приділяти увагу розміру, формі, твердості гранул сухого корму. Великий розмір дозволяє максі собакам жувати гранули, що природним шляхом очищує зуби тварини від нальоту і охороняє від захворювань.

Правильний підбір готових кормів – запорука здоров'я, активності і довголіття домашнього улюбленця.