Годування собаки вимагає певного підходу, адже у малюків і дорослих псів абсолютно різні потреби. Тому вік – не останній критерій для підбору харчування.

Як правильно годувати цуценя?

Принісши додому забавного малюка, варто відразу перейнятися його раціоном, адже саме на період від 2-х до 6 місяців припадає пік зростання і розвитку тварини. За цей час собака набирає три ваги, але щоб це сталося, їй необхідний корм з великою кількістю калорій.


Не рекомендується давати цуценятам корми, призначені для дорослих вихованців і тим більше для робочих псів. Зовсім маленьким цуценятам сухі корми можна попередньо розмочувати – у воді, нежирному м'ясному або овочевому бульйоні.

Добовий раціон слід ділити на кілька годувань – для 2-х місячних малюків на 5, з подальшим поступовим зменшенням до 3-х годувань.

З огляду на те, що виробники кормів вказують максимальну норму, не варто збільшувати порцію їжі. Якщо щеня дрібної породи щодня додає 20 г ваги, середньої – 40-50, а великої – 160, значить він отримує достатню кількість корму.

Годування юніора

До 6-7 місяців вихованця можна переводити на 3-х разовий тип харчування, а до 9 місяців – на 2-х разовий. Щенячий раціон зберігається до 9-10 місяців, після чого необхідно годувати собаку їжею для дорослих.

Не рекомендується міняти марку кормів. Якщо вихованцеві відмінно підходить харчування, просто слід вибрати з наявного асортименту відповідний віком варіант. У більшості виробників є спеціальна лінійка для молодих тварин – юніорів. У компанії Natures Protection це корм Dog Junior Medium або Mini – раціон для зростаючих собак середніх і дрібних порід.

У цьому віці відбувається остаточне формування м'язового і кісткового каркаса, тому собаці вкрай важливо отримувати якісний, збагачений корисними мікроелементами, продукт.

Як годувати дорослу собаку?

Спочатку слід визначитися, в якому віці ваш вихованець стає дорослим псом? Представники карликових порід повністю формуються до 10-12 місяців, а більші їхні побратими – до 2-2,5 років.

Щоденна порція залежить від маси тіла вихованця і якості корму. Наприклад, кормів преміум або супер-преміум класу потрібно трохи менше, ніж продукту з низьким вмістом м'ясної частини. Варто враховувати, що м'ясо – основа раціону будь-якого хижака, в тому числі й собаки.

Якісний корм містить всі необхідні добавки, тому власникам не потрібно думати про додаткові годування. Єдина умова - обов'язкове забезпечення улюбленця чистою питною водою.

Збільшення порції необхідно, коли самки виношують і вигодовують потомство.

Годування літніх собак

Вихованець став менш активним? Він повільно ходить на вигулі і вдома намагається більше лежати?


Якщо пес старше 8 років, то це підкрадається неминуча старість і слід відкоригувати раціон улюбленця. Собака стає менш активним, а це означає, що підвищується ризик ожиріння. Добову порцію корму слід зменшити, щоб уникнути цього.

Практично всі виробники випускають спеціальний раціон, що дозволяє поліпшити якість життя літніх псів. Такі корми містять меншу кількість білків і жиру, але рівень вуглеводів в них підвищений. Це дозволить не тільки правильно годувати собаку, але й позбавити тварину від зайвої ваги, якщо такий є.

Якщо собака з віком втратила зубів, то можна перевести чотирилапого друга на консервовані вологі корми. Крім того, можна розмочувати сухі гранули у воді або овочевому бульйоні до кашкоподібного стану.

Правильне харчування дозволить прожити вихованцеві здорове і повноцінне життя без хвороб.